CFR-25JR-52-3K6
Mfr.Part #
CFR-25JR-52-3K6
Description
RES 3.6K OHM 5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
EAR99
Power Rating :
250mW
Resistance :
3.6kOhm
Tolerance :
±5%
Lead Free :
Lead Free
Lead Diameter :
0.55 mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW