CFR-25JR-52-30K
Mfr.Part #
CFR-25JR-52-30K
Description
RES 30K OHM 5% 1/4W AXIAL
Resistance :
30kOhm
Lead Diameter :
0.55 mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Construction :
Cylindrical
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Datasheets
CFR-25JR-52-30K
YAGEO CFR-25JR-52-30K
FIXED RESISTOR, 30kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,