CFR-25JR-52-2M7
Mfr.Part #
CFR-25JR-52-2M7
Description
RES 2.7M OHM 5% 1/4W AXIAL
Stock
96
In Stock :
96
Lead Diameter :
0.55 mm
Packing Method :
TR
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-1500ppm/°C
Resistance :
2.7MOhm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
2011
Carbon Film
Datasheets
CFR-25JR-52-2M7
YAGEO CFR-25JR-52-2M7
FIXED RESISTOR, 2.7MOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,