CFR-25JR-52-2M2
Mfr.Part #
CFR-25JR-52-2M2
Description
RES 2.2M OHM 5% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Max Power Dissipation :
250mW
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR
Temperature Coefficient :
-1500ppm/°C
Power Rating :
250mW
Axial
Diameter :
2.4mm
Published :
Contact Plating :
Tin
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±5%
Resistance :
2.2MOhm
Datasheets
CFR-25JR-52-2M2
YAGEO CFR-25JR-52-2M2
Through Hole FIXED RESISTOR, 2.2MOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,