CFR-25JR-52-2M
Mfr.Part #
CFR-25JR-52-2M
Description
RES 2M OHM 5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.4MOhm
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
-1500ppm/°C
Published :
Pbfree Code :
yes
Datasheets
CFR-25JR-52-2M
YAGEO CFR-25JR-52-2M
2.4MOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,