CFR-25JR-52-24K
Mfr.Part #
CFR-25JR-52-24K
Description
RES 24K OHM 5% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±5%
JESD-609 Code :
e3
Lead Diameter :
0.55 mm
Packing Method :
TR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Resistance :
24kOhm
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
CFR-25JR-52-24K
YAGEO CFR-25JR-52-24K
FIXED RESISTOR, 24kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,