CFR-25JR-52-160K
Mfr.Part #
CFR-25JR-52-160K
Description
RES 160K OHM 5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
-700ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Carbon Film
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR
Lead Diameter :
0.55 mm