CFR-25JB-52-8M2
Mfr.Part #
CFR-25JB-52-8M2
Description
RES 8.2M OHM 5% 1/4W AXIAL
Lead Diameter :
0.55 mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Resistance :
8.2mOhm
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
-1500ppm/°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W