CFR-25JB-52-6R2
Mfr.Part #
CFR-25JB-52-6R2
Description
RES 6.2 OHM 5% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
6.2Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Max Power Dissipation :
250mW
Lead Diameter :
0.55 mm
Bulk
Datasheets
CFR-25JB-52-6R2
YAGEO CFR-25JB-52-6R2
FIXED RESISTOR, 6.2Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,