CFR-25JB-52-68R
Mfr.Part #
CFR-25JB-52-68R
Description
RES 68 OHM 5% 1/4W AXIAL
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
16 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Lead Diameter :
0.55 mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Resistance :
68Ohm
2
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±5%
Datasheets
CFR-25JB-52-68R
YAGEO CFR-25JB-52-68R
FIXED RESISTOR, 68Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,