CFR-25JB-52-2M2
Mfr.Part #
CFR-25JB-52-2M2
Manufacturer
YAGEO
Description
RES 2.2M OHM 5% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Wire
Published :
Tolerance :
±5%
Resistance :
2.2MOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Lead Diameter :
0.55 mm
JESD-609 Code :
e3
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
-1500ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
250mW
Series :
CFR
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Datasheets
CFR-25JB-52-2M2
YAGEO CFR-25JB-52-2M2
Through Hole FIXED RESISTOR, 2.2MOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,