CFR-25JB-52-2K4
Mfr.Part #
CFR-25JB-52-2K4
Manufacturer
YAGEO
Description
RES 2.4K OHM 5% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Diameter :
0.55 mm
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
2.4kohm
Series :
CFR
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Tolerance :
±5%
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~155°C