CFR-12JT-52-91K
Mfr.Part #
CFR-12JT-52-91K
Description
RES 91K OHM 5% 1/6W AXIAL
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Resistance :
91kOhm
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Lead Diameter :
0.45 mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
CFR-12JT-52-91K
YAGEO CFR-12JT-52-91K
FIXED RESISTOR, 91kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,