CFR-12JT-52-910R
Mfr.Part #
CFR-12JT-52-910R
Description
RES 910 OHM 5% 1/6W AXIAL
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±5%
Lead Diameter :
0.45 mm
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Resistance :
910Ohm
Datasheets
CFR-12JT-52-910R
YAGEO CFR-12JT-52-910R
FIXED RESISTOR, 910Ohm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,