CFR-12JT-52-910K
Mfr.Part #
CFR-12JT-52-910K
Description
RES 910K OHM 5% 1/6W AXIAL
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Lead Diameter :
0.45 mm
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
0/ -700ppm/°C
Resistance :
910kOhm
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
CFR-12JT-52-910K
YAGEO CFR-12JT-52-910K
FIXED RESISTOR, 910kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,