CFR-12JT-52-75R
Mfr.Part #
CFR-12JT-52-75R
Description
RES 75 OHM 5% 1/6W AXIAL
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Resistance :
75Ohm
Working Voltage :
150V
Lead Diameter :
0.45 mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFR-12JT-52-75R
YAGEO CFR-12JT-52-75R
FIXED RESISTOR, 75Ohm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,