CFR-12JT-52-6K8
Mfr.Part #
CFR-12JT-52-6K8
Description
RES 6.8K OHM 5% 1/6W AXIAL
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Lead Diameter :
0.45 mm
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Resistance :
6.8kOhm
Datasheets
CFR-12JT-52-6K8
YAGEO CFR-12JT-52-6K8
FIXED RESISTOR, 6.8kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,