CFR-12JT-52-680R
Mfr.Part #
CFR-12JT-52-680R
Description
RES 680 OHM 5% 1/6W AXIAL
Resistance :
680Ohm
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Lead Diameter :
0.45 mm
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Working Voltage :
150V
Published :
Tolerance :
±5%
Datasheets
CFR-12JT-52-680R
YAGEO CFR-12JT-52-680R
FIXED RESISTOR, 680Ohm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,