CFR-12JT-52-5K1
Mfr.Part #
CFR-12JT-52-5K1
Description
RES 5.1K OHM 5% 1/6W AXIAL
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Diameter :
0.45 mm
Resistance :
5.1kohm
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Tolerance :
±5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Datasheets
CFR-12JT-52-5K1
YAGEO CFR-12JT-52-5K1
FIXED RESISTOR, 5.1kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,