CFR-12JT-52-560R
Mfr.Part #
CFR-12JT-52-560R
Description
RES 560 OHM 5% 1/6W AXIAL
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Diameter :
0.45 mm
Resistance :
560Ohm
Tolerance :
±5%
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Datasheets
CFR-12JT-52-560R
YAGEO CFR-12JT-52-560R
FIXED RESISTOR, 560Ohm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,