CFR-12JT-52-51R
Mfr.Part #
CFR-12JT-52-51R
Description
RES 51 OHM 5% 1/6W AXIAL
Resistance :
51Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Lead Diameter :
0.45 mm
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W