CFR-12JT-52-4K3
Mfr.Part #
CFR-12JT-52-4K3
Description
RES 4.3K OHM 5% 1/6W AXIAL
Lead Diameter :
0.45 mm
Tolerance :
±5%
Working Voltage :
150V
Published :
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Resistance :
4.3kOhm
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Matte Tin (Sn)
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
ROHS3 Compliant
Datasheets
CFR-12JT-52-4K3
YAGEO CFR-12JT-52-4K3
FIXED RESISTOR, 4.3kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,