CFR-12JT-52-3K6
Mfr.Part #
CFR-12JT-52-3K6
Description
RES 3.6K OHM 5% 1/6W AXIAL
Resistance :
3.6kOhm
Lead Diameter :
0.45 mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C