CFR-12JT-52-30K
Mfr.Part #
CFR-12JT-52-30K
Description
RES 30K OHM 5% 1/6W AXIAL
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Lead Diameter :
0.45 mm
Tolerance :
±5%
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Resistance :
30kOhm
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Operating Temperature :
-55°C~155°C