CFR-12JT-52-2K4
Mfr.Part #
CFR-12JT-52-2K4
Description
RES 2.4K OHM 5% 1/6W AXIAL
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±5%
Lead Diameter :
0.45 mm
Resistance :
2.4kohm