CFR-12JT-52-27K
Mfr.Part #
CFR-12JT-52-27K
Description
RES 27K OHM 5% 1/6W AXIAL
Resistance :
27kOhm
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Tolerance :
±5%
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Diameter :
0.45 mm
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Datasheets
CFR-12JT-52-27K
YAGEO CFR-12JT-52-27K
FIXED RESISTOR, 27kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,