CFR-12JT-52-130R
Mfr.Part #
CFR-12JT-52-130R
Description
RES 130 OHM 5% 1/6W AXIAL
Resistance :
130Ohm
Surface Mount :
No
Composition :
Carbon Film
HTS Code :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Working Voltage :
150V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Package / Case :
Axial
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Construction :
Cylindrical
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Packing Method :
Ammo Pack
Lead Diameter :
0.45 mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Tolerance :
±5%
Series :
CFR
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ROHS3 Compliant
Published :
Terminal Shape :
Wire
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
CFR-12JT-52-130R
YAGEO CFR-12JT-52-130R
FIXED RESISTOR, 130Ohm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,