CFR-12JT-52-110K
Mfr.Part #
CFR-12JT-52-110K
Description
RES 110K OHM 5% 1/6W AXIAL
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Packing Method :
Ammo Pack
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Temperature Coefficient :
0/ -700ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
CFR
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Surface Mount :
No
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±5%
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Composition :
Carbon Film
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Diameter :
0.45 mm
Construction :
Cylindrical
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
110kOhm
HTS Code :
Terminal Shape :
Wire
Working Voltage :
150V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
CFR-12JT-52-110K
YAGEO CFR-12JT-52-110K
FIXED RESISTOR, 110kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,