CFR-12JR-52-9M1
Mfr.Part #
CFR-12JR-52-9M1
Description
RES 9.1M OHM 5% 1/6W AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Temperature Coefficient :
-1500ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
9.1MOhm
Tolerance :
±5%
Datasheets
CFR-12JR-52-9M1
YAGEO CFR-12JR-52-9M1
9.1MOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,