CFR-12JR-52-910K
Mfr.Part #
CFR-12JR-52-910K
Description
RES 910K OHM 5% 1/6W AXIAL
Resistance :
910kOhm
Temperature Coefficient :
-700ppm/°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
16 Weeks
Max Power Dissipation :
167mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Tolerance :
±5%
Datasheets
CFR-12JR-52-910K
YAGEO CFR-12JR-52-910K
910kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,