CFR-12JR-52-7R5
Mfr.Part #
CFR-12JR-52-7R5
Description
RES 7.5 OHM 5% 1/6W AXIAL
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Resistance :
7.5Ohm
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFR-12JR-52-7R5
YAGEO CFR-12JR-52-7R5
7.5Ohm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,