CFR-12JR-52-750K
Mfr.Part #
CFR-12JR-52-750K
Description
RES 750K OHM 5% 1/6W AXIAL
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Temperature Coefficient :
-700ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
750kOhm
Pbfree Code :
yes
Max Power Dissipation :
167mW
Datasheets
CFR-12JR-52-750K
YAGEO CFR-12JR-52-750K
750kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,