CFR-12JR-52-6M2
Mfr.Part #
CFR-12JR-52-6M2
Description
RES 6.2M OHM 5% 1/6W AXIAL
Resistance :
6.2mOhm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±5%
Composition :
Carbon Film
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Temperature Coefficient :
-1500ppm/°C
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Datasheets
CFR-12JR-52-6M2
YAGEO CFR-12JR-52-6M2
6.2MOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,