CFR-12JR-52-5R6
Mfr.Part #
CFR-12JR-52-5R6
Description
RES 5.6 OHM 5% 1/6W AXIAL
Resistance :
5.6Ohm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Factory Lead Time :
25 Weeks
Max Power Dissipation :
167mW
Datasheets
CFR-12JR-52-5R6
YAGEO CFR-12JR-52-5R6
5.6Ohm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,