CFR-12JR-52-43K
Mfr.Part #
CFR-12JR-52-43K
Description
RES 43K OHM 5% 1/6W AXIAL
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Tolerance :
±5%
Resistance :
43kOhm
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Max Power Dissipation :
167mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Factory Lead Time :
25 Weeks
Datasheets
CFR-12JR-52-43K
YAGEO CFR-12JR-52-43K
43kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,