CFR-12JR-52-3M6
Mfr.Part #
CFR-12JR-52-3M6
Description
RES 3.6M OHM 5% 1/6W AXIAL
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Max Power Dissipation :
167mW
Temperature Coefficient :
-1500ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Axial
Published :
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
3.6mOhm
Datasheets
CFR-12JR-52-3M6
YAGEO CFR-12JR-52-3M6
3.6MOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,