CFR-12JR-52-2R4
Mfr.Part #
CFR-12JR-52-2R4
Description
RES 2.4 OHM 5% 1/6W AXIAL
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Resistance :
2.4Ohm
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
167mW
Datasheets
CFR-12JR-52-2R4
YAGEO CFR-12JR-52-2R4
2.4Ohm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,