CFR-12JR-52-2M4
Mfr.Part #
CFR-12JR-52-2M4
Description
RES 2.4M OHM 5% 1/6W AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Resistance :
2.4MOhm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Temperature Coefficient :
-1500ppm/°C
Max Power Dissipation :
167mW
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
CFR-12JR-52-2M4
YAGEO CFR-12JR-52-2M4
2.4MOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,