CFR-12JR-52-1R8
Mfr.Part #
CFR-12JR-52-1R8
Description
RES 1.8 OHM 5% 1/6W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
25 Weeks
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
CFR
Pbfree Code :
yes
Resistance :
1.8Ohm
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Max Power Dissipation :
167mW
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Datasheets
CFR-12JR-52-1R8
YAGEO CFR-12JR-52-1R8
1.8Ohm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,