CFR-12JR-52-1M6
Mfr.Part #
CFR-12JR-52-1M6
Description
RES 1.6M OHM 5% 1/6W AXIAL
Factory Lead Time :
25 Weeks
Temperature Coefficient :
-1500ppm/°C
Tolerance :
±5%
Series :
CFR
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Resistance :
1.6mOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Max Power Dissipation :
167mW
Datasheets
CFR-12JR-52-1M6
YAGEO CFR-12JR-52-1M6
1.6MOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,