CFR-12JR-52-130K
Mfr.Part #
CFR-12JR-52-130K
Description
RES 130K OHM 5% 1/6W AXIAL
Tolerance :
±5%
Series :
CFR
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
25 Weeks
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Max Power Dissipation :
167mW
Resistance :
130kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
-700ppm/°C
Datasheets
CFR-12JR-52-130K
YAGEO CFR-12JR-52-130K
130kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,