CFR-12JB-52-750K
Mfr.Part #
CFR-12JB-52-750K
Description
RES 750K OHM 5% 1/6W AXIAL
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
-700ppm/°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Resistance :
750kOhm
Working Voltage :
150V
Max Power Dissipation :
167mW
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Lead Diameter :
0.45 mm
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Carbon Film
Datasheets
CFR-12JB-52-750K
YAGEO CFR-12JB-52-750K
FIXED RESISTOR, 750kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,