CFR-12JB-52-6M2
Mfr.Part #
CFR-12JB-52-6M2
Description
RES 6.2M OHM 5% 1/6W AXIAL
Working Voltage :
150V
Resistance :
6.2mOhm
Max Power Dissipation :
167mW
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Temperature Coefficient :
-1500ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Lead Diameter :
0.45 mm