CFR-12JB-52-430K
Mfr.Part #
CFR-12JB-52-430K
Description
RES 430K OHM 5% 1/6W AXIAL
Working Voltage :
150V
Max Power Dissipation :
167mW
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Lead Diameter :
0.45 mm
Resistance :
430kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
-700ppm/°C
No
Datasheets
CFR-12JB-52-430K
YAGEO CFR-12JB-52-430K
FIXED RESISTOR, 430kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,