CFR-12JB-52-360K
Mfr.Part #
CFR-12JB-52-360K
Description
RES 360K OHM 5% 1/6W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
167mW
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Temperature Coefficient :
-700ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Resistance :
360kOhm