CFR-12JB-52-2M7
Mfr.Part #
CFR-12JB-52-2M7
Description
RES 2.7M OHM 5% 1/6W AXIAL
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
-1500ppm/°C
Lead Diameter :
0.45 mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Max Power Dissipation :
167mW
Resistance :
2.7MOhm