CFR-12JB-52-2K4
Mfr.Part #
CFR-12JB-52-2K4
Description
RES 2.4K OHM 5% 1/6W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Max Power Dissipation :
167mW
Lead Diameter :
0.45 mm
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±5%
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Resistance :
2.4kohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Datasheets
CFR-12JB-52-2K4
YAGEO CFR-12JB-52-2K4
FIXED RESISTOR, 2.4kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,