CFR-12JB-52-20R
Mfr.Part #
CFR-12JB-52-20R
Description
RES 20 OHM 5% 1/6W AXIAL
Lead Diameter :
0.45 mm
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Max Power Dissipation :
167mW
HTS Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Resistance :
20Ohm
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Tolerance :
±5%