CFR-12JB-52-1M3
Mfr.Part #
CFR-12JB-52-1M3
Description
RES 1.3M OHM 5% 1/6W AXIAL
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Lead Diameter :
0.45 mm
Max Power Dissipation :
167mW
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Working Voltage :
150V
Resistance :
1.3MOhm
Temperature Coefficient :
-1500ppm/°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Datasheets
CFR-12JB-52-1M3
YAGEO CFR-12JB-52-1M3
FIXED RESISTOR, 1.3MOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,