CFR-12JB-52-180K
Mfr.Part #
CFR-12JB-52-180K
Description
RES 180K OHM 5% 1/6W AXIAL
Lead Diameter :
0.45 mm
Resistance :
180kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
167mW
Temperature Coefficient :
-700ppm/°C
Datasheets
CFR-12JB-52-180K
YAGEO CFR-12JB-52-180K
FIXED RESISTOR, 180kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,